De beste gids voor opdrachtgevers van online projecten

Over deze case

Disciplines

Doelgroep(en)

Branches

Kanalen

Tags

Omschrijving van deze case

Kerntaken van de IB-Groep: studiefinanciering; informatiebeheer; organiseren van examens.

Achtergronden van deze case

De Informatie Beheer Groep (IB-Groep) voert als zelfstandig bestuursorgaan in opdracht van de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) een aantal onderwijswetten en -regelingen uit. Voor de ministeries van VROM en Justitie voert de IB-Groep activiteiten uit op het gebied van het inburgeringsbeleid en naturalisatie.

De site kent meerdere doelgroepen, maar de meeste bezoekers zijn geïnteresseerd in studiefinanciering. Het gaat daarbij om scholieren, studenten, ouders en terugbetalers. De site geeft hen informatie en zij kunnen na inloggen hun gegevens beheren.

Doelstellingen

In dreamteams is Concept7 samen met de IB-Groep aan de slag gegaan met de nieuwe site via conceptontwikkeling en interactieontwerp. De verschillende resultaten hiervan zijn getest met gebruikers, bijvoorbeeld door card sorting en eyetracking.

Ernst Ploegman, communicatieadviseur bij Informatie Beheer Groep: “Het hele traject is naar volle tevredenheid gelopen voor ons. We hadden zelf aardig in beeld waarin onze vorige site tekort schoot. Met de goede adviezen van Concept7 hebben wij echt het gevoel dat we een behoorlijke verbetering hebben kunnen doorvoeren. De structuur van de site is helemaal aangepast en de teksten zijn herschreven, zodat bezoekers makkelijker kunnen vinden wat zij zoeken.”

Resultaat

Ernst Ploegman: “In onze statistieken kunnen we op dit moment al zien dat bepaalde conversiedoelen verbeterd zijn. Dan gaat het bijvoorbeeld om het sneller bereiken van de pagina ‘Wijzigingen doorgeven’. Daarnaast wisten we dat veel bezoekers wilden weten wanneer de studiefinanciering wordt uitbetaald. Daarom hebben we nu een item op de homepage geplaatst dat de dagen tot uitbetaling aftelt. We merken dat er daardoor veel minder telefoontjes over de betaaldatum binnenkomen. Naast het verhogen van de klanttevredenheid was vermindering van het aantal telefoontjes ook een belangrijke doelstelling.”

Meer cases van Concept7