De beste gids voor opdrachtgevers van online projecten

Over deze case

Disciplines

Doelgroep(en)

Branches

Kanalen

Tags

Omschrijving van deze case

Tam Tam maakt Alumni Wereldkaart voor de TU Delft.

Achtergronden van deze case

De TU Delft heeft Tam Tam gevraagd om op een aantrekkelijke manier inzichtelijk te maken waar in de wereld onze ruim 45.000 alumni terecht zijn gekomen. Behalve trots uitstralen moest dit project potentiële studenten helpen een keuze te maken voor een studie in Delft. Dit doordat de alumni actief ingezet worden als ambassadeur in een land waar hij/zij woont.

Naast het aantrekkelijk tonen van deze cijfers moet de wereldkaart ook als stand-alone bruikbaar zijn. Bijvoorbeeld als visuele trekker op een beursstand.

Op www.worldofalumni.tudelft.nl wordt een aantal basale statistische gegevens van bijna 45.000 TU Delft alumni getoond, zoals man/vrouw of leeftijd-verdeling per land. Een bezoeker kan inzoomen op een land of opleiding. De informatie op de kaart past zich vervolgens aan aan de gekozen filter.

Per land heeft de TU een aantal contactpersonen gezocht die, door middel van een zogenaamd visitekaartje op de site, kunnen worden benaderd via email of social media. Men kan vragen stellen zoals ‘Hoe is het om als Spanjaard aan de TU Delft te gaan studeren’. Iets wat voor een Spanjaard erg belangrijk kan zijn.

Doelstellingen

Doelstelling is enerzijds het maken van een applicatie waarmee de TU Delft met trots laat zien dat de alumni over de hele wereld verspreid zijn.

Een tweede doelstelling is het verkorten van de route van potentieel geïnteresseerden naar de TU Delft organisatie en alumni.

Een derde doelstelling is het verkorten van de afstand tussen alumni onderling in een land.

Voor de TU Delft belangrijk bijkomend doel is het opschonen van NAW gegevens van alumni. Nadat ze de TU Delft verlaten verliest de TU Delft vaak contactgegevens en daarmee ook de manier om de alumni dichtbij te houden. Dit is voor de universiteit belangrijk omdat alle alumni van de TU Delft ambassadeurs zijn. Door de LinkedIn groep maar zeker ook door de wereldkaart worden gegevens beter bijgewerkt.

Resultaat

- Veel aandacht van de TU gemeenschap (zowel studenten als medewerkers)
- Aanvragen van andere universiteiten om een dergelijke applicatie te ontwikkelen
- Veel “Keep up the good work” opmerkingen
- Goed ontvangst door college universiteiten van de TU Delft
- Ruim 500 opschoonde NAW gegevens tot nu toe inclusief foto’s, links naar sociale media en informative over huidige baan.

Meer cases van TU Delft